Řešíme dopravní situaci v Údolní ulici

Kritická situace s dopravou a parkováním v Údolní nás nenechává klidnými. V současnosti není možné v ulici zaparkovat a to ani krátkodobě. Městská policie každodenně provádí odtah vozidel. Situace byla neúnosná, a tak radní MČ Brno-střed Pavel Dvořák (ANO) zařídil změny. Po jednání s magistrátními úředníky i policií se dohodli na výjimce, která na asi dvousetmetrovém úseku mezi Obilním trhem a Marešovou ulicí pomůže zřídit nová - a hlavně legální -místa ke stání. Tam, kde se do teď parkovat nesmělo, to už brzy bude povoleno.

„Vymezený parkovací koridor budou moct využít desítky řidičů. Vyslyšeli jsme tak stížnosti lidí, kteří třeba při návštěvě zdejší porodnice neměli kde stát,“ vysvětlil radní Brna-střed Pavel Dvořák (ANO) s tím, že na místě často docházelo k vypjatým situacím mezi zmatenými majiteli aut a městskými strážníky, kteří jejich vozidla nechali odtáhnout. Novinka začne platit během následujících týdnů. Čeká se jen na to, až se s možnými připomínkami vypořádá magistrátní odbor dopravy. Poté bude už jen potřeba zajistit dopravní značení, podle nějž se řidiči zorientují. Značky navíc doposud v Údolní chyběly.

V tuto chvíli se jedná o přechodné řešení , které má řidičům pomoct hlavně do doby, než celá ulice projde rekonstrukcí. S opravami by se mělo začít už v druhé polovině tohoto roku. Na řadu přijde nejprve cesta mezi Úvozem a náměstím Míru, poté se oprav dočká i zmiňovaný druhý úsek Údolní ulice. „Věřím, že v budoucnu bude místo vyhovovat řidičům, chodcům i cyklistům,“ dodal Dvořák.

Více informací v článku zde.

 

16. 3. 2016